دکتر معصومه امامی سیگارودی

پوست ، مو و زیبایی


لیفت صورت با نخ

کلینیک زیبایی آمتیس

كسانی كه به لیپولیز فكر می كنند بخوانند

لیپولیز به معنای مایع شدن چربی است اما معمولا به معنای تخریب بافت چربی یا کاهش بافت چربی درنظر گرفته می شود. لیزر لیپولیز یکی از جدیدترین تکنولوژی ها در کاهش میزان چربی زیر پوست است. این عمل ساده است و بصورت سرپایی انجام می شود. لیزر لیپولیز به منظور کم کردن چربی های موضعی استفاده می شود. تا قبل از آمدن لیزر لیپولیز، بهترین روش کاهش چربی های موضعی لیپوساکشن بود. لیپو ساکشن عوارض کمی ندارد. از جمله آنها می توان به ناهمواری و شلی پوست، تورم و کبودی اشاره کرد. روش لیزر لیپولیز به دلیل تابش لیزر باعث تحریک کلاژن سازی و جمع شدگی کلاژن شده که سبب سفت شدن پوست می شود. همچنین تورم و کبودی بسیار کمتر یا ناچیز نسبت به روش لیپوساکشن دارد.

روش های مختلف برای لیپولیز وجود دارد :
١- به کمک تزریق مواد داخل بافت چربی (مزوتراپی)
٢- به کمک امواج صوتی (اولتراسونیک)
٣- با لیزر لیپولیز

بعد از انجام عمل لیزر لیپولیز، ١تا ٣روز استراحت توصیه می شود ولی بعضی ها قادرند همان روز به سر کار برگردند.این لیزر برای بازوها، پهلوها، ران ها ، شک و غبغب کاربرد دارد. همچنین برای رفع شلی پوست بازوها غبغب و شکم استفاده می شود. در این نوع لیزر لاغری واضح تا ٢ ماه طول می کشد ولی لاغری طی چندین ماه ادامه دارد.در مورد ماندگاری لاغری پس از لیزر لیپولیز باید گفت بزرگسالان سلول های چربی جدید تولید نمی کنند و وقتی شخصی وزن اضافه پیدا می کند، این بدان معنی است که حجم سلول های چربی بزرگتر می شود. اگر فردی دوباره وزن اضافه کند، اکثر چربی در نواحی که لیزر لیپولیز انجام نشده است، تجمع می یابد. لذا جهت حفظ تناسب اندام رعایت رژیم غذایی الزامی است.

روش انجام لیزر لیپولیز بدین صورت است که پس از بی حسی موضعی، سوراخ بسیار کوچکی در پوست ایجاد و از طریق آن، کانولی به قطر ١-٢ میلی متر به زیر پوست وارد می شود. سپس کاتول به آرامی به عقب و جلو حرکت داده می شود تا تابش لیزر با سلول های چربی برخورد کند و سبب پاره شدن دیواره سلول های چربی و آزاد شدن چربی مایع درون سلول شود. بعد از آن، این چربی مایع به راحتی با ساکشن با فشار کم خارج می شود یا توسط بدن متابولیز می شود و از بین می رود.

لیزر لیپولیز مزایایی نسبت به لیپوساکشن دارد. لیزر لیپولیز بر خلاف ساکشن نیاز به بیهوشی ندارد. سبب ناهمواری سطح پوست نمی شود. کبودی و تورم ناحیه خیلی کمتر یا اندک است و فرد می تواند در طی ١ تا ٣ روز به سر کار خود باز گردد. ساکشن اغلب در ناحیه شکم باعث شلی پوست می شود. لیزر لیپولیز جایگزین خوبی برای ساکشن است، زیرا تابش لیزر باعث جمع و سفت شدن پوست می شود.در تجمعات موضعی کوچک بافت چربی که حجمی کمتر از ٥٠٠ گرم دارد می توان از لیزر لیپولیز با لیپوساکشن استفاده کرد اما در حجم های بیشتر از ٥٠٠ گرم عملا باید ساکشن کرد. از مزایای دیگر لیپولیز با امواج الکتریکی، اولتراسونیک یا لیزر، افزایش کلاژن پوست، بهبود جریان لنفاوی، جریان خون، کاهش ورم و بهبودی سلولیت است.

مرحله اصلی انجام لیزر لیپولیز بدین شرح است که ابتدا تحت شرایط استریل، موضع مورد نظر کاملا بی حس می شود (بی حسی موضعی)، سپس سوراخ های کوچک ١ تا ٢ میلی متری روی پوست ایجاد می شود و فیبرنوری بسیار نازکی وارد بافت های چربی زیر پوست می شود و انرژی معینی از لیزر به چربی ها تابانده می شود که باعث تخریب سلول های چربی می شود. در صورتی که چربی کمتر از ٥٠٠ میلی لیتر باشد نیاز به اقدام دیگری نیست و چربی های تخریب شده توسط لنفاتیک بدن جذب می شود ولی در صورتی که چربی بیش از ٥٠٠ میلی لیتر باشد، چربی های مایع توسط مکش خفیفی تخلیه می شود. این کار حدود دو ساعت طول می کشد و بعد از مدت کوتاهی فرد مرخص می شود. مناسب ترین نقاط بدن برای لیپولیز عبارتند از بازوها، غبغب، پشت، پهلو، شکم، ران ها و...

مقایسه لیزر لیپولیز و لیپوساکشن
لیزر لیپولیز بسیار ظریف و با دستکاری بسیار کمتر و درد و تورم کمتری نسبت به لیپوساکشن همراه است. به علت ظرافت کار با لیزر نتایج زیبایی بسیار مناسب و ناهمواری بر خلاف لیپوساکشن های معمولی وجود ندارد یا اندک می باشد. تابش لیزر در زیر پوست باعث تحریک و ساخته شدن کلاژن و سفت شدن هم زمان پوست می شود . تاباندن لیزر در لایه سطحی باعث رفع سلولیت می شود. از نظر میزان و مقدار حذف چربی ها در افرادی که مناسب باشند هیچ فرقی با لیپوساکشن ندارد ولی نتایج کیفی و زیبایی بسیار بهتر و عوارض آن ناچیز است. لیزر لیپولیز روش نوین رفع چربی موضعی است. این تکنولوژی در ایتالیا، انگلیس، ژاپن ، برزیل، سوئد و طی ٦ سال اخیر در ایران به کار می رود.

دوره نقاهت لیزر لیپولیز
معمولا بعد از مدت کوتاهی (١ تا ٤ ساعت) فرد مرخص ( سرپایی) و بدون نیاز به بستری است)و ١ تا ٣ روز استراحت در منزل توصیه می شود، زیرا بعد از رفع اثر داروهای بی حسی درد قابل تحملی مثل درد کوفتگی وجود دارد که فرد راحت تر است در منزل باشد. حدد ٢-٣ هفته محل آن تورم دارد که خود به خود رفع می شود و پوشیدن گن ضروری است.


نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
لیفت صورت با نخمیکرونیدلینگپوست شما از چه نوعی است؟سلولیت چیست ؟صفحه اصلیمقالات مفیدتزریق ژلتزریق چربیتزریق بوتاکسلیزر هالیفت با نخجراحی پلککاشت و اکستنشن تخصصی مژهمقالات پوستء مو زیباییگالری عکستماس با ماتناسب اندامسوالات پزشکیپیام های کاربراندانلود فایلسایت های دیگر