دکتر معصومه امامی سیگارودی

پوست ، مو و زیبایی


لیفت صورت با نخ

کلینیک زیبایی آمتیس

نقش بوتاکس در پیشگیری از پیر شدن پوست

پرسشی که درحال حاضر مطرح میباشد، دراین مورد است که آیا تزریق بوتاکس که با هدف ازبین بردن موقت چین وچروکها انجام میگیرد، میتواند در درازمدت از پیرشدن پوست نیز پیشگیری نماید؟

دراین نوشته براین هستیم تا برای این پرسش، پاسخی درخور و بایسته ارائه نماییم:

اثربخشی بوتاکس روی عضلات صورت، ازطریق تأثیر یک نوروتوکسین بهنام «توکسینبوتیلیک» میباشد که از آزادشدن استیل کولین جلوگیری مینماید.

اثر انقباضی استیلکولین که موجب اسپاسم و انقباض عضلات میگردد، بدینگونه است که استیل کولین روی صفحه اتصال نوروموسکولار تأثیرگذارده و انقباظ عضلات ارادی را باعث میگردد.

با تزریق بوتاکس، توکسین بوتیلیک به عنوان یک مهارکننده، مانع از تأثیر استیل کولین بر عضلاتی میگردد که تزریق درآن صورت گرفته و از اسپاسم و انقباض عضلانی تا مقطع زمانی معینی، جلوگیری می نماید.

ایجاد «انقباض عضلانی تا مقطع زمانی معین» به این معنی است که توکسین بوتیلیک قرارگرفته روی صفحه اتصال نوروموسکولار، فقط ب همدت ۴تا۶ماه فعال بوده و بتدریج و پس از گذشت ۳ماه، آرام آرام سطح سرمی آن کاهش یافته و حداکثر بین ۶تا۸ ماه غیرفعال میگردد.

ازهمین رو است که فواصل تزریق بوتاکس، بین ۴تا۶ماه تعیین گشته و به بیانی دیگر درطی ۱سال، ۳بار تزریق بوتاکس کافی بوده و بیشاز آن درطی ۱سال، توصیه نمیشود.


نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
لیفت صورت با نخمیکرونیدلینگپوست شما از چه نوعی است؟سلولیت چیست ؟صفحه اصلیمقالات مفیدتزریق ژلتزریق چربیتزریق بوتاکسلیزر هالیفت با نخجراحی پلککاشت و اکستنشن تخصصی مژهمقالات پوستء مو زیباییگالری عکستماس با ماتناسب اندامسوالات پزشکیپیام های کاربراندانلود فایلسایت های دیگر