دکتر معصومه امامی سیگارودی

پوست ، مو و زیبایی


لیفت صورت با نخ

کلینیک زیبایی آمتیس

عمل تزریق چربی چگونه انجام می شود؟

عمل تزریق چربی چگونه انجام می شود؟
در عمل تزریق چربی ،چربی از قسمتی از بدن شما برداشته می شود.شسته شده و خالص سازی می شود و سپس با احتیاط از طریق سوزن های با دقت طراحی شده به نواحی نیازمند افزایش حجم تزریق می شود.
ممکن است برای بدست آوردن نتایج دلخواه نیاز به دو يا سه جلسه تزریق چربی باشد.
در کل عمل تزریق چربی را می توان در ۳ مرحله خلاصه کرد که با هم آنها را مرور خواهیم کرد.

این مراحل شامل :
۱-برداشتن چربی(هاروست)
۲-آماده سازی و خالص سازی
۳-تزریق در محل مورد نظر

مرحله اول عمل تزریق چربی برداشتن چربی از محل دهنده (هاروست):
پزشكتان محلی را که قرار است چربی از آنجا برداشته شود قبل از عمل مشخص می نمایید و سپس آن ناحیه با محلول بی حسی موضعی پر خواهد شد.
سپس پزشك ازايجاديك منفذکوچک در آن ناحیه برای برداشت چربی استفاده می کند و با استفاده از روش استریل یك كانول را که به یک سرنگ متصل است وارد ناحیه می کند تا مثل لیپوساکشن ولی با فشار منفی کمتر چربی رقیق شده با محلول بی حسی خارج شود.

مرحله دوم عمل تزریق چربی جداسازی و خالص سازی بافت بدست آمده:
به محض اینکه چربی کافی از محل دهنده بدست آمد، آن را طی مراحلی آماده می کنند تا در سرنگ های کوچکی که برای استفاده در تزریق چربی کاربرد دارد قرار داده و آماده تزریق نمایند.خالص سازی چربی معمولا بوسیله دستگاهی بوسیله سانتریفیوژانجام می شود که باعث جدا شدن چربی خالص از سرم و خون و سایر مواد موجود در نمونه اولیه شود.

عمل تزریق چربی
مرحله سوم عمل تزریق چربی قرار دادن چربی در محل مورد نظر:
سپس ناحیه ای که باید چربی آماده شده در آن تزریق شود،آماده می شود.پزشك یک (کانولا)را بابرش کوچکی که در ناحیه گیرنده چربی ایجاد شده است وارد می کند.
سوزن تزریق به دفعات در محلی که باید افزایش حجم یابد وارد و خارج می شودو هر بار که سوزن یا لوله تزریق بیرون کشیده می شود در مسیر خارج شدن مقداری چربی تزریق می شود و سپس در دفعه بعد عمق و یا جهت تزریق تغییر داده شده و مجدداه این روند تکرار می شود.

این مراحل تا زمانیکه شکل و میزان لازم و مورد نظر بدست آید ادامه می یابد.
برخی ازپزشكان به ماساژ بعد از تزریق برای پخش شدن و صاف شدن چربی در ناحیه مورد نظرمعتقدند در حالیکه گروه دیگری تنها به دقت بیشتر در تزریق بسنده می نمایند


نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
لیفت صورت با نخمیکرونیدلینگپوست شما از چه نوعی است؟سلولیت چیست ؟صفحه اصلیمقالات مفیدتزریق ژلتزریق چربیتزریق بوتاکسلیزر هالیفت با نخجراحی پلککاشت و اکستنشن تخصصی مژهمقالات پوستء مو زیباییگالری عکستماس با ماتناسب اندامسوالات پزشکیپیام های کاربراندانلود فایلسایت های دیگر